Nowości  Dolina Baryczy  Atrakcje  Noclegi    
 


Dolina Baryczy > Koleje Dolnośląskie uruchomiły pociągi z Wrocławia do Milicza

2019-03-25 Koleje Dolnośląskie uruchomiły pociągi z Wrocławia do Milicza

Linia D7 Kolei Dolnośląskich z Wrocławia przedłużona została do Milicza w Dolinie Baryczy.


Siatka połączeń Kolei Dolnośląskich

Wraz z pierwszymi dniami wiosny 2019 roku linia D7 łączy m.in. Jelcz-Laskowice, Wrocław, Oleśnicę oraz dwa nowe miasta na mapie kursów Kolei Dolnośląskich: Milicz i Krotoszyn.

Przewozy z dworca kolejowego Wrocław Głógny do Milicza będzie obsługiwać siedem par pociągów dziennie. Czas przejazdu między miastami to 1,5 godziny.

"Nowe możliwości linii D7 to idealna propozycja na wiosenno-letnie podróże i wycieczki. Milicz oraz jego okolice to piękno przyrody z bogatą ofertą wypoczynku na świeżym powietrzu oraz wiele tras rowerowych dla każdego. Zieloną krainę wzbogacają dodatkowo słynne Stawy Milickie, gdzie wraz z najbliższymi można na przykład wypożyczyć kajaki lub rowery wodne." - przeczytać można w komunikacie przewoźnika.

W Miliczu, podobnie jak na pozostałych stacjach i przystankach: Grabowno Wielkie, Bukowice Trzebnickie, Krośnice, Wierzchowice, Cieszków zmodernizowane zostały perony. Wyposażone zostały w wiaty, tablice informacyjne oraz oświetlenie, a także przystosowane do obsługi podróżnych z ograniczonymi możliwościami poruszania się.

Dolina Baryczy na serwisach społecznościowych: